Półkolonie letnie

17-21 sierpnia 2020

W dniach 17-21.08 odbyły się półkolonie zorganizowane przez Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „Start”, w których uczestniczyło 16-ro dzieci z naszej szkoły. Każdy dzień wypełniony był wyjściami do miasta, zabawami w szkole i na świeżym powietrzu. Byliśmy w kinie, na kręglach, udaliśmy się na wycieczkę do Parku Kulturowego w Korycinie, gdzie oprócz zwiedzania, braliśmy udział w warsztatach rękodzielniczych, a cały turnus zakończyliśmy dyskoteką.

Wszyscy pamiętaliśmy o zasadach bezpieczeństwa związanych z pandemią dlatego całe półkolonie przebiegły zdrowo i niestety bardzo szybko.

Wszyscy, bardzo zadowoleni, pożegnaliśmy się i już czekamy na następne za rok.

Organizatorom półkolonii serdecznie dziękujemy

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

8 czerwca 2020

Drodzy Uczniowie i Rodzice, 

Bardzo dziękujemy wszystkim czterem uczestnikom za przesłane prace na Konkurs fotograficzny „Pokaż co czytasz i jak czytasz”. Jury miało wielką przyjemność w zapoznawaniu się z Waszymi zdjęciami. Z radością ogłasza, że cała czwórka zostaje laureatami konkursu na równorzędnych miejscach. Pierwszych, oczywiście!

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli Naszej Szkoły do dalszych fotograficznych poszukiwań. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i udostępnianie zdjęć!

Uroczystość rozdania nagród i dyplomów odbędzie się przy najbliższej uroczystości szkolnej.

 

Projekt ZDALNA SZKOŁA

2 czerwca 2020

Z radością informujemy, że w ramach projektu ZDALNA SZKOŁA otrzymaliśmy w dwóch transzach trzy laptopy, wspomagające uczniów i nauczycieli w pracy zdalnej. Sprzęt będzie przekazany uczniom naszej szkoły. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły lub wychowawcami.

 

Raport miejski o zdalnej edukacji

czerwiec 2020

NAUKA ZDALNA W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca 2020

Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI Z OKAZJI DNIA DZIECKA

 

I DLA MAŁYCH I DLA DUŻYCH

 

OD PRACOWNIKÓW NASZEJ SZKOŁY

 

LETNIA PREZENTACJA W PREZENCIE :)

 

Powrót do szkoły

20 maja 2020

Moi Drodzy,

w związku z zaleceniami MEN uprzejmie informuję, że od dnia 25 maja 2020 r. przy zachowaniu reżimu sanitarnego wznawiamy zajęcia opiekuńczo - wychowawcze dla ucz. klas I-III oraz zajęcia rewalidacyjne dla uczniów, dla których te zajęcia są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. W pierwszej kolejności realizować będziemy zajęcia usprawniające ruchowo i poprawiające komunikację. Na każde zajęcia uczeń musi być zgłoszony zgodnie z obowiązującą procedurą i po przesłaniu wymaganych deklaracji.

Ze względu na wymagania sanitarne niestety wszystkie indywidualne zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze nadal będą prowadzone zdalnie.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę dużo zdrówka oraz optymizmu, Jolanta Woińska

 

dokumenty do zapoznania

 

 

Nauka pływania ze STARTEM

Rekrutacja do zajęć „Nauka i doskonalenie pływania” w ramach projektu „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych” dofinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

szczegóły

 

 

Przyłbice Firmy EXPERTEAM

18 maja 2020

Serdecznie dziękuję Państwu Annie i Tomaszowi Rusieckim z Firmy EXPERTEAM za szybkie i na bardzo przyjaznych warunkach przekazanie naszej szkole przyłbic niezbędnych w bezpośredniej pracy z naszymi uczniami. Dzięki nim wszyscy będziemy bezpieczni. Państwa postawa pokazuje, że w tych trudnych czasach nie jesteśmy sami, bo wokół nas jest mnóstwo życzliwych ludzi, pomocnych i otwartych, takich jak Państwo Anna i Tomasz Rusieccy z Firmy EXPERTEAM.

Za okazaną pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję, a Firmę EXPERTEAM gorąco polecam wszystkim, którzy poszukują przyłbic.

 

 

 

Konkurs czytelniczo - fotograficzny „Pokaż co czytasz i jak czytasz”

30 kwietnia 2020

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszyscy, którzy czytacie. Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza do udziału w rodzinnym konkursie czytelniczo - fotograficznym. Czekamy na Wasze zdjęcia...

 

...więcej

 

 

 

 

RODZICU

29 kwietnia 2020

Jeśli przeżywasz trudne chwile, czujesz, że potrzebujesz wsparcia, jeśli masz dylematy rodzicielskie i jesteś z tym osamotniony/a napisz na adres rodziceCPD@gmail.com

 

Szkolny Konkurs "Portret Przyjaciela"

23 kwietnia 2020

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele już dawno się nie widzieliśmy, dlatego postanowiłyśmy zorganizować SZKOLNY KONKURS  „PORTRET PRZYJACIELA” Głównym celem konkursu jest podkreślenie i pielęgnowanie wartości przyjaźni, a także rozwijanie kreatywności:) Pamiętajmy o sobie nawzajem :)

 

szczegóły

 

 

Kartka dla medyka

Uczniowie naszej szkoły również włączyli się

w Ogólnopolską Akcję KARTKA DLA MEDYKA,

Dziękujemy za  ogrom pracy

i poświecenie każdego dnia.

Pozdrawiamy:)

 

Rekolekcje wielkopostne

6 kwietnia 2020

W tym wyjątkowym czasie, nie zapominamy o kalendarzu religijnym i nadchodzących świętach wielkanocnych. Dlatego w Wielkim Tygodniu zapraszamy całą społeczność szkoły: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników na wyjątkowe REKOLEKCJE on-line przygotowane przez naszego duszpasterza i panie katechetki.

 

Filmik w NAUCE ZDALNEJ oraz w materiałach od wychowawców.

 

XVII Podlaski Przegląd Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego pod hasłem „I Ty możesz zostać aktorem”

30 marca 2020

Szkoła Specjalna Nr 46 w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 38 informuje, że w związku z okresem wzmożonych zakażeń na COVID – 19 - XVII Podlaski Przegląd Grup Teatralnych Szkolnictwa Specjalnego pod hasłem „I Ty możesz zostać aktorem” – nie odbędzie się 7 maja 2020r. Poinformujemy Państwa o nowym terminie.

 

Zostań w domu

31 marca 2020

W związku z wprowadzeniem kolejnych ograniczeń przeciwdziałających pandemii koronawirusa, szczególnie zwracamy uwagę na zasadę: Osoby do 18 roku życia mogą wychodzić z domu tylko z osobą dorosłą.

 

Zachowanie zasad dotyczących organizacji spotkań i przemieszczania się wzajemnego osób daje nadzieję na ograniczenie skutków epidemii. Pamiętajmy o tym!

 

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

20 marca 2020

Drodzy Rodzice,  ten szczególny, trudny czas, w którym musimy przestrzegać wielu zasad bezpieczeństwa w trosce o zdrowie swoje i innych, spowodował dla większości z Nas zmianę stylu życia i przyzwyczajeń.

 

Postarajmy się więc wykorzystać ten czas jak najlepiej...

 

...więcej

 

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie

16 marca 2020

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach przygotowujemy materiały dedykowane naszym uczniom. Chcemy m.in. w ten sposób zapewnić realizację podstawy programowej  przede wszystkim przez uczniów z lekką niepełnosprawnością oraz podsunąć rodzicom pomysły i gotowe materiały do ćwiczeń z dzieckiem w domu.

 

 

 

Komunikat

11 marca 2020

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

11.03.2020

 

Dzień Otwarty - odwołany

10 marca 2020

UWAGA

Planowany  Dzień Otwarty w dniu 20.03.2020 r. zostaje odwołany na podstawie rekomendacji Ministra Edukacji Narodowej dla dyrektorów szkół z dnia 27 lutego 2020 r. oraz wytycznych Wojewody Podlaskiego z dnia 10 marca 2020 r.

 

 

 

XIII Podlaski Konkurs Wiedzy o Języku Ojczystym

10 marca 2020

Dnia 10 marca 2020 odbył się w naszej szkole XIII  Podlaski Konkurs Wiedzy o Języku Ojczystym. W konkursie wzięło udział 5szkół z województwa podlaskiego. Celem konkursu było rozwijanie poprawności językowej oraz rozbudzanie zainteresowań pięknem języka ojczystego. Uczniowie sprawdzali poziom swojej wiedzy i umiejętności z zakresu czytania ze zrozumieniem, znajomości związków frazeologicznych i części mowy oraz ortografii. Mieli również zaprezentować pracę domową, która polegała na zachęceniu do przeczytania jednej z obowiązkowych lektur. Uczestnicy konkursu prezentowali w tym roku bardzo wyrównany poziom, rywalizacja była bardzo zacięta. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, któremu przewodniczyła pani dr Urszula Andrejewicz z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce- SOSW im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu

II miejsce- SP Nr 46 Specjalna w Białymstoku

III miejsce ex aequo: - SP Nr 17 Specjalna w Białymstoku

- SOSW im. Janusza Korczaka w Sokółce

- SOSW w Hajnówce.

Mistrzem ortografii został uczeń Radosław Hardziej ze SP Nr 17 Specjalna w Białymstoku.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

 

 

 

Dzień Kobiet

9 marca 2020

8 marca w sposób szczególny panowie paniom, chłopcy dziewczętom składają serdeczne życzenia. Na tę okoliczność, para przemiłych Rodziców uraczyła pracowników naszej szkoły nie lada gościną, zapoznając jednocześnie z czeczeńską kuchnią.

 

Wdzięczność zawsze jest piękna, a życzliwość bezcenna. Dziękujemy :)

 

 

 

Podziękowanie za akcję "Grosik dla zwierzaka"

28 lutego 2020

Akcja "Grosik dla zwierzaka” za nami. Również i w tym roku spotkała się z dużym zainteresowaniem. Udało nam się zebrać koce, środki czystości i ponad 225 zł, za które została zakupiona karma, preparaty przeciwkleszczowe. Wszystkie dary zostały przekazane do schroniska w Sokółce.

Właśnie tej akcji dotyczył apel SU. Podczas apelu zostały wręczone podziękowanie i słodkie upominki wszystkim uczniom, którzy wsparli akcję. Uczniowie mogli również obejrzeć prezentację opowiadającą historię psa adoptowanego ze schroniska, przypomnieć jak dbać o swojego pupila, a także jak zachować się w sytuacji ataku groźnego psa. Jeszcze raz dziękujemy - tak trzymać!

 

 

 

XXVI Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

27 lutego 2020

W konkursie wzięło udział  18 uczestników, którzy prezentowali bardzo wysoki, wyrównany poziom. W skład jury weszli rodzice i nauczyciele. W konkursie przyznano siedem równorzędnych wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uznania i słodkie upominki. Konkurs przebiegał w miłej,  przyjaznej atmosferze.

 

 

 

VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym

25 lutego 2020

W dniu 25 lutego 2020 r. odbył się w naszej szkole VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym. Organizatorami konkursu byli  mgr Renata Górska, mgr Ewa Bujko-Borówko,  mgr Zdzisław Bach.

W konkursie uczestniczyło 15 uczniów niepełnosprawnych intelektualnie  z 5 placówek szkolnictwa specjalnego i integracyjnego województwa podlaskiego. Celem konkursu było rozwijanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa  ruchu drogowego wśród  uczniów niepełnosprawnych intelektualnie oraz stosowanie tej wiedzy w praktycznym działaniu. Uczniowie sprawdzili poziom swojej wiedzy i umiejętności z zakresu znajomości przepisów w ruchu drogowym podczas zdrowej rywalizacji.

Konkurs uroczyście rozpoczęła dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 46 Specjalnej  w Białymstoku Pani Jolanta Woińska.  Powitała zaproszonych gości: Panią sierż. szt. Ewę Kotowską z Wydziału Ruchu Drogowego KMP, Panią mł. asp. Martę Gawieńczyk z Wydziału Prewencji KMP, funkcjonariuszkę Straży Miejskiej młodszą inspektor Panią Martę Rybnik, nauczycieli-opiekunów grup oraz uczestników konkursu.

Młodzież uczestniczyła w dwuetapowych zmaganiach. W pierwszej części -  eliminacjach półfinałowych - uczestniczyli wszyscy zgłoszeni uczniowie. W drugiej części – finale – już tylko 8 uczestników z największą liczbą punktów. Konkursowicze musieli wykazać się znajomością znaków drogowych, pojęć i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnością rozwiązywania sytuacji na skrzyżowaniach.

Po podliczeniu punktów jury ogłosiło wyniki VII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym przyznając:

I miejsce – Krystianowi Tarasiewiczowi – uczniowi SP Nr 46 Spec. w Białymstoku

II miejsce – Adamowi Kalinowskiemu – uczniowi SP Nr 17 Spec. w Białymstoku 

III miejsce –Marzenie Fiedorczuk– uczennicy SP 11 w Białymstoku

IV miejsce – Patrykowi Cieślukowi– uczniowi SP Nr 46 Spec. w Białymstoku

V miejsce – Radosławowi Hardziej – uczniowi SP Nr 17 Spec. w Białymstoku

VI miejsce – Konradowi Sikorskiemu -   uczniowi SP 11 w Białymstoku

VII miejsce – Maciejowi Łempickiemu – uczniowi SP Spec. w Siemiatyczach

VIII miejsce – Grzegorzowi Kostki - uczniowi SP Spec. w Siemiatyczach

Wszyscy uczestnicy VII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Komendę Policji w Białymstoku i Straż Miejską w Białymstoku.

 

 

 

Projekt współfinansowany przez PFRON

24 lutego 2020

W imieniu Fundacji Rozwoju Sportu i Rehabilitacji zachęcamy do udziału w bezpłatnym Projekcie współfinansowanym przez PFRON „Im wcześniej, tym lepiej –wielospecjalistyczne wspomaganie szansą optymalnego rozwoju dziecka niepełnosprawnego”. Projekt skierowany jest dla dzieci do 18 r.ż.

 

 

 

Pierwsza pomoc – znam się na tym

21 lutego 2020

Dzisiaj klasy I A, I B, V E uczestniczyły w pierwszym ze spotkań z cyklu : Pierwsza pomoc – znam się na tym. Odwiedziliśmy siedzibę Fundacji Fors-Itis, poznaliśmy nowych kolegów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Białymstoku. Wspólnie utrwalaliśmy podstawowe wiadomości z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, poznawaliśmy ważne numery alarmowe, uczyliśmy się jak wzywać pomoc. Wiele radości sprawiły nam zabawy integracyjne, a zwłaszcza zajęcia z interaktywną matą edukacyjną.

 

 

 

Pokazowe zajęcia taneczne

21 lutego 2020

21 lutego nasi Uczniowie uczestniczyli w pokazowych zajęciach tanecznych zorganizowanych przez firmę PAARO. Zajęcia były niezwykle energetyczne i wesołe. Wszyscy świetnie się bawiliśmy przy skocznych dźwiękach muzyki:)) Zapisy na zajęcia taneczne trwają:) Zapraszamy:))

 

 

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Opowieści zimowego lasu"

20 lutego 2020

20.02.2020 Czterech naszych uczniów znalazło się wśród laureatów międzyszkolnego konkursu plastycznego "Opowieści zimowego lasu" zorganizowanego przez SP nr 20 w Białymstoku. Piotr Bobowski z kl. VIII c zajął I miejsce, Adrian Cywoniuk kl. VII e - II miejsce, a Aleksandra Ptak i Anna Szwatro z kl. VIII c otrzymały wyróżnienia. Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

Spotkanie z autorką baśni i bajek dla dzieci

20 lutego 2020

We czwartek w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z Celiną Zubrycką - autorką terapeutycznych baśni i opowiadań dla dzieci. Pani Zubrycka opowiadała o swojej pierwszej książce "Królewna na złotym wózku" za którą została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie literackim "Tutaj jestem". Spotkanie przebiegło w serdecznej i ciepłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wypowiedzi autorki oraz brały czynny udział w dyskusji.

 

Tłusty czwartek

20 lutego 2020

Tłusty czwartek, znany także jako zapusty, rozpoczyna ostatnie 6 dni karnawału. W tym dniu dozwolone jest objadanie się. Najpopularniejszym przysmakiem tego dnia są oczywiście pączki oraz faworki. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Społeczności naszej szkoły to nie grozi, bo dzięki gościnnym gospodyniom dziś każdy w niej obecny częstowany był pysznym, świeżutkim, z różanym nadzieniem pączkiem. Oczywiście nietuczącym ;) Dziękujemy!

Szkolne kwalifikacje do VII Szkolnego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym

19 lutego 2020

19 lutego 2020r. odbyły się szkolne kwalifikacje do VII Szkolnego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym. W konkursie wzięło udział 27 osób. Uczniowie, którzy najlepiej napisali test wezmą udział w konkursie międzyszkolnym, który odbędzie się 25 lutego 2020r. w naszej placówce. Osoby, które będą reprezentowały naszą szkołę to:

1. Tarasiewicz Krystian

2. Sielewiński Krystian

3. Cieśluk Patryk

Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy i zapraszamy za rok

 

 

 

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego ,,S.O.S dla bezdomnych kotów’’

18 lutego 220

Uczniowie naszej szkoły 18 lutego 2020  uczestniczyli w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu plastycznego ,,S.O.S dla bezdomnych kotów’’ w MDK w Białymstoku. Za wykonane prace plastyczne pod kierunkiem pani Renaty Górskiej i pani Moniki Maksymiuk otrzymali: Ewa Zimnoch - nagrodę, Adrian Cywoniuk - nagrodę

oraz wyróżnienia: Szymon Dąbrowski, Agata Karpiesiuk, Klaudia Sokół, Paula Skiba.

Gratulujemy!

 

 

 

Cyrkowy Bal

17 lutego 2020

Dzisiejszego dnia odwiedziła nas grupa wesołych Przedszkolaków :) która wspólnie z naszymi najmłodszymi Uczniami bawiła się na Cyrkowym Balu Integracyjnym :) Na wspólną zabawę zabrały nas roześmiane Klaunetki :) Mogliśmy zamienić się m.in. w Treserów dzikich zwierząt, Akrobatów i Żonglerów :) Przy radosnych dźwiękach muzyki miło spędziliśmy czas:) Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok:)

 

 

 

Poczta Walentynkowa

14 lutego 2020

Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych osób. Jest to szczególny dzień, w który warto pomyśleć o swoich bliskich i przygotować im coś wyjątkowego. Z tej okazji tradycyjnie Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Pocztę walentynkową. Przez cały tydzień uczniowie  przygotowywali kartki adresowane do swoich  kolegów, koleżanek, sympatii i ulubionych nauczycieli i pracowników szkoły. Kartki zostały skrupulatnie zebrane, a następnie przekazane adresatom przez dwóch sympatycznych listonoszy: Kubę i Patryka oraz ich pomocnika Filipa -  członków  Samorządu Uczniowskiego. Trzeba przyznać, że miel oni w tym roku dużo pracy, gdyż uczniowie wysłali wiele serdecznych życzeń. Uczniów w działaniu wspierali opiekunowie SU czuwając nad tym, żeby wszystkie kartki dotarły do właściwych adresatów.

Wszystkiego najlepszego nie tylko w Dniu Świętego Walentego, ale także na co dzień życzy Samorząd Uczniowski:)

 

 

 

„Służę – pomagam”

10 lutego 2020

Dzisiaj w naszej szkole w ramach spotkań z cyklu „Służę – pomagam”, gościliśmy panią pielęgniarkę – Justynę, która opowiedziała o swoim zawodzie. Mieliśmy okazję poznać czynności, które na co dzień wykonuje każda pielęgniarka. Uczniowie mogli sobie nawzajem zmierzyć temperaturę, ciśnienie oraz zobaczyć jak wygląda profesjonalne bandażowanie. Dziękujemy serdecznie za ciekawe spotkanie, które na pewno zostanie długo w naszej pamięci!

 

 

 

Apel poświęcony ofiarom II wojny światowej

5 lutego 2020

W ramach cyklu spotkań 80 lat od wybuchu II wojny światowej - pamiętamy, odbył się apel prezentujący starszym uczniom naszej szkoły krótkie kalendarium II wojny światowej. Uczniowie słuchali opowieści i zaznaczali na mapie miejsca ważnych wydarzeń. Istotnym punktem spotkania był krótki film i informacje o pancernej bitwie pod Stalingradem. Uczniowie uzupełniali krzyżówki i sterowali czołgiem zabawką, będącą niewątpliwą atrakcją spotkania.

 

 

 

Warsztaty robienia biżuterii

5 lutego 2020

W dniu 5.02.2020 w naszej szkole odbyły się warsztaty Colorful Diy Bands, które poprowadziła jedna z naszych uczennic - Patrycja Mazur - niekwestionowana szkolna mistrzyni tej techniki. Podczas warsztatów uczyła ona swoje koleżanki i kolegów z kl. 8 c i 7 e wykonywania elementów biżuterii z użyciem kolorowych gumek. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów i z pewnością powtórzymy je jeszcze w najbliższej przyszłości. Brawo Patrycja:) Serdecznie dziękujemy:)

 

 

 

Obóz stacjonarny usprawniający kompetencje społeczne

20-24 stycznia 2020

W dniach 20-24 stycznia 2020 odbył się w naszej szkole obóz stacjonarny usprawniający kompetencje społeczne naszych uczniów organizowany przez PSSON "START" Białystok. Uczestnicy obozu miło spędzili ze sobą czas w trakcie gier, zabaw, zajęć plastycznych i  sportowych. Mieli okazję obejrzeć interesujące filmy w kinie Helios. Odbyły się również warsztaty kulinarne, podczas których każdy mógł spróbować swoich sił w wypiekaniu ciasteczek. Ku wielkiemu zaskoczeniu uczestników wspólnie spędzone chwile minęły bardzo szybko.

 

 

 

Zabawa Choinkowa

17 stycznia 2020

17 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbył się bal choinkowy. Wszyscy uczestnicy bawili się przy skocznych dźwiękach dyskotekowych przebojów. Było też mnóstwo konkursów i zabaw. Wybraliśmy i nagrodziliśmy  uczniów, którzy mieli najciekawsze stroje karnawałowe. Na koniec imprezy Święty Mikołaj przygotował wszystkim słodką niespodziankę:)

 

 

 

Koncert kolęd

16 stycznia 2020

Dnia 16.01.2020 roku cała społeczność szkolna na zaproszenie Pana Janusza Fidziukiewicza uczestniczyła z Koncercie Kolęd w Domu Ludowym w Supraślu, w wykonaniu Zespołu Liga i Przyjaciół. Wspólne śpiewanie polskich i zagranicznych kolęd było dla wszystkich nie lada atrakcją.

Uczniowie poznali również wygląd i brzmienie instrumentów muzycznych bardziej i mniej znanych, t.j.gitara hawajska. Na specjalne życzenie uczennicy na koniec koncertu zespół zagrał utwór Despacito. To był niezapomniany czas pełen muzycznych doznań. 

 

 

 

Warsztaty "Krew to życie"

15 stycznia 2020

Klasa IA i IB wzięły udział w warsztatach "Krew to życie". Uczniowie poznali podstawową budowę krwi i jej rolę w funkcjonowaniu organizmu. Dowiedzieli się o idei krwiodawstwa, o istnieniu grup krwi, poznały swoją grupę. Zajęcia warsztatowe poprowadziła pielęgniarka szkolna: dzieci uczyły się prawidłowych zachowań podczas krwotoku z nosa, otarć i drobnych ran. Warsztaty uzupełniły zabawy utrwalające poznane treści.

 

 

 

Hej kolęda!

10 stycznia 2020

Tradycyjnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole kultywujemy piękną tradycję kolędowania. W tym roku 10 stycznia gościliśmy uczniów z Prywatnej Szkoły Podstawowej mieszczącej się przy ul. Kraszewskiego w Białymstoku. Zaprezentowali nam przepiękne jasełka w formie musicalu. Uczniowie naszej placówki przebrali się za kolędników. Były anioły, król, i różne zwierzęta: turoń, baran, owieczka i diabeł. Wyznawcy prawosławia przybyli z tradycyjną gwiazdą. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Na zakończenie zgodnie ze zwyczajem złożyliśmy życzenia: „Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia Wam życzymy na ten Nowy Rok”. Wszyscy uczestniczący w kolędowaniu zostali obdarowani słodkościami.

 

 

 

Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2020

W tym roku pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” po raz ósmy ulicami Białegostoku przemaszerował Orszak Trzech Króli. Tegoroczny orszak był najliczniejszy ze wszystkich dotychczas. Zgromadził tysiące ludzi, którzy nie wstydzą się wiary w Boga oraz przywiązania do pięknych tradycji. Pani Dyrektor, nauczyciele i uczniowie SP Nr 46 szli w niebieskim orszaku afrykańskiego króla Baltazara. To radosne naśladowanie Mędrców wędrujących 2 tysiące lat temu do betlejemskiej stajenki, było tak naprawdę podążaniem za światłem nadziei rozpalonym w nas przez Bożonarodzeniową Gwiazdę, po to, aby we własnych sercach odnaleźć Jezusa. Nie mogło nas tam zabraknąć...

 

 

 

Akcja zbierania żołędzi

grudzień 2019

Nasi uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w akcji zbierania żołędzi dla zwierząt z białostockiego ogrodu zoologicznego Akcent ZOO. Zebrane żołędzie zostały zawiezione zwierzętom przez grupę uczniów. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem :) Dziękujemy:)

 

 

 

„Grosik dla Zwierzaka”

grudzień 2019

Jak co roku Samorząd Uczniowski na przełomie listopada i grudnia przeprowadził akcję „Grosik dla Zwierzaka”. Zbierano karmę, puszki, koce, kołdry, zabawki i akcesoria dla psów. Nauczyciele, uczniowie i rodzice włączyli się także do tej akcji przynosząc niezbędne rzeczy dla zwierzaków oraz oferując datki pieniężne . Łącznie udało się zebrać 225zł i 69 gr. Za uzbierane pieniądze zakupiono karmę, którą przekazano schronisku w Sokółce. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję, pomogły w zakupie artykułów oraz dostarczeniu ich do schroniska.

 

Razem na Święta

19 grudnia 2019

W odpowiedzi na list Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego nasza szkoła wzięła udział w akcji "Razem na święta". W ramach akcji uczniowie wraz z nauczycielami będą krzewili śpiewanie kolęd w środowisku lokalnym, poprzez organizację imprezy "Jaka to kolęda?", a także będziemy pomagać zwierzętom oraz w miarę możliwościom osobom starszym i potrzebującym.

 

 

 

Rowery ze "Sprintu" dla nas!

19 grudnia 2019

19 grudnia 2019 roku, mimo iż był to mglisty i taki, wydawałoby się, szary dzień, to dla niektórych dzieci był najwspanialszym dniem w ich życiu. Do naszej szkoły przybyli przedstawiciele sklepów rowerowych „Sprint” z całym samochodem jednośladów. Wśród obecnych był również właściciel firmy i pomysłodawca akcji „Oddaj rower” Kamil Bakoniuk. Jest to już trzecia odsłona tej akcji. Co roku cieszy się ona poparciem białostoczan, którzy oddają swoje „stare” rowery. Pracownicy serwisu „Sprinta” dają im drugie życie, naprawiając je i w okresie świątecznym przekazują dzieciom szkół, przedszkoli i placówek opiekuńczych naszego regionu. Nasza młodzież już poraz drugi otrzymuje taki prezent. W imieniu dzieci i ich rodziców dziękujemy za wspaniały dar serca i wierzymy, że „Święty Mikołaj” istnieje naprawdę i spełnia najskrytsze marzenia!

 

 

 

Jesełka w naszej szkole

18 grudnia 2019

18 grudnia nasza wielka, szkolna rodzina, uczestniczyła w pięknym i wzruszającym wydarzeniu jakim jest opłatek. Jest to moment szczególny w każdej społeczności, kiedy ciepło płynące z Bożonarodzeniowego przesłania odbija się także we wzajemnych życzeniach, uśmiechu i gestach dobroci. Nasza szkoła jest miejscem, gdzie panuje dużo dobrych uczuć i gdzie pomimo różnych, codziennych lepszych i gorszych chwil, wszyscy się bardzo dobrze znamy i lubimy. Było to bardzo widoczne w czasie opłatkowej uroczystości. W atmosferę świąt wprowadziły nas pięknie przedstawione Jasełka – w tym roku miały one tytuł zaczerpnięty z wiersza ks. Jana Twardowskiego „Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia”. Nasi najlepsi aktorzy bardzo starali się pomóc nam odpowiedzieć na to pytanie. Nie zabrakło również artystycznie wykonanego tańca aniołów i niezawodnej, góralskiej kapeli. Po jasełkach przyszedł czas na życzenia. Piękne przesłanie o wzajemnej życzliwości skierowała do nas nasza Pani Dyrektor. Po niej głos zabrał nasz dobry przyjaciel, ojciec Bazyli, który zawsze oprócz ważnych słów i wielkiego serca przynosi nam również pyszne słodkości. Na koniec ksiądz Paweł, po odczytaniu Słowa Bożego, zachęcił wszystkich do łamania się opłatkiem.

 

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego Ozdoba Bożonarodzeniowa

17 grudnia 2019

Już po raz kolejny nauczyciele z naszej szkoły zorganizowali Konkurs Plastyczny Ozdoba Bożonarodzeniowa skierowany do przedszkolaków posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Nadesłano piękne prace z dwóch białostockich przedszkoli, jury nagrodziło 17 najciekawszych ozdób bożonarodzeniowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Zapraszamy do konkursu w przyszłym roku:)

 

Konkurs Plastyczny pt. „Portret Świętego Mikołaja”

16 grudnia 2019

Dnia 16 grudnia 2019 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Portret Świętego Mikołaja”. Konkurs organizowany był po raz pierwszy i adresowany był do uczniów naszej placówki.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 17.12.2019 roku w trakcie apelu szkolnego. Nagrody laureatom wręczyła Pani Dyrektor.

Wszystkie pozostałe prace zostały nagrodzone, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mikołajkową niespodziankę.

Wigilia klas IA i IB

16 grudnia 2019

Wigilia w klasach najmłodszych :) Przy pysznych tradycyjnych potrawach przygotowanych przez Mamy. I nawet Święty Mikołaj o nas pamiętał. Ach, jakie piękne prezenty nam przyniósł :) O Nauczycielach tez nie zapomniał. Wesołych Świąt i dostatniego Nowego Roku 2020 :)

 

CARITAS – spotkanie w ramach cyklu „Służę – pomagam”

13 grudnia 2019

W piątek 13 grudnia w ramach cyklu spotkań  „Służę – pomagam” gościliśmy w naszej szkole dyrektora Caritas Archidiecezji Białostockiej ks. Jerzego Sęczka, który opowiedział nam o największej w Polsce organizacji  dobroczynnej CARITAS. Dowiedzieliśmy się, że jest to organizacja międzynarodowa o zasięgu światowym. W naszej archidiecezji Caritas posiada wiele placówek, które służą pomocą wszystkim potrzebującym. Każdy z nas również może się włączyć w dzieło Caritas kupując chociażby dodatkowe produkty w czasie zbiórek w sklepach, przeznaczając jakieś datki na konta Caritas lub wysyłając charytatywnego SMS,a (https://caritas.pl/sms-charytatywny-caritas-polska/).

Księdzu, Jerzemu Sęczkowi, dziękujemy za przybycie i przekazanie tylu ciekawych wiadomości o Caritas. Życzymy wielu sił, by to dzieło mogło ogarniać swoim zasięgiem wszystkich potrzebujących.

 

 

 

Konkurs Plastyczny Świat Naszych Bajek

10 grudnia 2019

Dnia 10 grudnia w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie już XIII edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Świat naszych bajek”. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. W konkursie wzięło udział 47 uczniów reprezentujących różne placówki specjalne. Wszystkie prace były ciekawe i zgodne z tematem konkursu. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, pomysłowość i samodzielność wykonania. Podczas wręczania nagród uczestniczy konkursu mogli obejrzeć bajkę w wykonaniu szkolnego teatrzyku „Promyczek”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy pozostali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wyróżnione prace można obejrzeć na gazetce w hollu szkolnym.

 

 

 

Mikołajki

6 grudnia 2019

Dnia 6 grudnia odbyło się integracyjne spotkanie mikołajkowe klas III B , IV B i VE. Lepiliśmy bałwana i wspólnie bawiliśmy się przy zimowych piosenkach. Na koniec Pani Ania przekazała nam od Mikołaja słodkie upominki. 

 

 

 

Wigilia klasowa w VIIe

12 grudnia 2019

Dnia 12 grudnia odbyła się „Wigilia klasowa” na którą zostali zaproszeni rodzice. Były życzenia, krótki występ przygotowany przez naszą klasę oraz prezenty, które sprawiły wszystkim dużo radości.

 

 

 

V Mikołajkowy Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego „Otwarte Serca”

7 grudnia 2019

W sobotę 7 grudnia br. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Białymstoku przy ulicy Knyszyńskiej 12, odbył się V Mikołajkowy Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego „Otwarte Serca”. Wystartowało w nim dwóch naszych uczniów – Filip w młodszej grupie wygrał, zdobywając złoty medal, a Bartosz w grupie starszej zajął V miejsce. Gratulujemy i już zapraszamy na następne zawody w tym samym miejscu, które odbędą się 28 marca 2020 r. !

 

 

 

Wycieczka na pocztę

4 grudnia 2019

Dnia 4 grudnia w związku ze zbliżającymi się mikołajkami, uczniowie klasy VII e odwiedzili Urząd Pocztowy. Celem wycieczki było poznanie urzędu pocztowego, pracy listonosza oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Dzięki tej wizycie uczniowie wiedzą jak należy wysłać list, załatwić wiele inne spraw np. związanych z opłaceniem rachunków czy zakupem gazet. Wycieczka była interesująca i pełna miłych wrażeń.

 

 

 

Z wizytą na Stadionie Miejskim

4 grudnia 2019

W barbórkowe przedpołudnie grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami, zamiast na lekcję wychowania fizycznego wybrała się na zwiedzanie Stadionu Miejskiego. Dane im było obejrzeć przestrzenie na co dzień niedostępne dla kibiców m.in.: szatnie meczowe piłkarzy Jagiellonii Białystok, galerię zdjęć i medali związanych z najważniejszymi sukcesami drużyny, wystawę koszulek oraz pamiątek Tomasza Frankowskiego, szatnię reprezentacji Polski, krótki film z budowy stadionu oglądany w sali konferencyjnej. I najważniejsze: zwiedzający mogli poczuć się jak prawdziwy piłkarz i wyjść na murawę tunelem zawodniczym. To robi niezapomniane wrażenie nie tylko na kibicach!

 

 

 

Z wizytą u weterynarza

3 grudnia 2019

Dnia 3 grudnia uczniowie klasy VII e odwiedzili lecznicę dla zwierząt „Psikot”. Celem wyjścia było poznanie pracy lekarza weterynarza oraz uświadomienie, że zwierzęta również chorują i wymagają pomocy oraz odpowiedniego leczenia. Pani weterynarz opowiedziała o swojej pracy i gabinecie. Przypomniała o wizytach kontrolnych dla naszych pupilów oraz jak należy zadbać o swoich czworonogów. Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu i opowiadali o swoich czworonożnych przyjaciołach i ich problemach. Wycieczka do gabinetu weterynaryjnego wszystkim się podobała. .

 

 

 

Spotkanie z kosmetolożką

2 grudnia 2019

Klasy I A i I B spotkały się dziś z panią kosmetolog. Pani Magda uczyła nas jak prawidłowo dbać o higienę, jak właściwie myć ręce, włosy. Poznawaliśmy nazwy podstawowych kosmetyków dziecięcych i uczyliśmy się postaw masażu relaksacyjnego.

 

 

 

Andrzejki

29 listopada 2019

29 listopada w naszej szkole zapanowała magiczna atmosfera . Tego dnia świętowaliśmy Andrzejki. W naszej szkole to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których uczniowie mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, wróżb kim będę w przyszłości lub co mnie czeka w najbliższym czasie. Wróżby przeplatane były tańcami przy skocznej muzyce. Tego dnia swoją obecnością zaszczycił nas zespół Laudes Dei, który zagrał nami kilka piosenek zgadywanek, a na koniec umilił zabawę słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia.

 

 

 

Spotkanie ze Stomatologiem

28 listopada 2019

28 listopada odwiedziła naszą szkołę pani dr Maria Karpiuk, stomatolog z przychodni STOMED, która w ramach opieki leczniczej opiekuje się naszymi uczniami. Pani stomatolog przedstawiła instruktaż prawidłowego mycia zębów oraz dokonała przeglądu zębów uczniów. Dzięki takiej profilaktyce na pewno chętniej będziemy odwiedzać gabinet stomatologiczny:)

 

 

 

Nasi Najlepsi

27 listopada 2019

W dniu 27.11.2019 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel, podczas którego zostali przedstawieni uczniowie zakwalifikowani do stypendiów za szczególne osiągnięcia w nauce oraz za osiągnięcia sportowe: Julia Skwierczyńska, Bartosz Danilczuk i Piotr Sadowski. Rodzicom uczniów zostały wręczone listy gratulacyjne.

Apel był również okazją do rozstrzygnięcia konkursu na najciekawszą książkę do czytania uczestniczącego ogłoszonego w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Poczytajmy razem”. Pierwsze miejsce i nagrodę indywidualną otrzymał Antoni Farfułowski z klasy III B za książkę wykonaną wspólnie z rodzicami i rodzeństwem. Drugie miejsce zajęła klasa I B, trzecie – klasa II D. Jury w składzie: p. Ludmiła Ostrokołowicz oraz p. Beata Piórecka wyróżniło także książkę wykonaną wspólnie przez uczniów dwóch klas: VII E i VIII C. Pozostali uczestnicy – kl. III B, IV D, V E, VIII B, VIII D – otrzymali za udział w konkursie dyplomy oraz nagrody pocieszenia. Następnie cała społeczność została zaproszona do wspólnego odczytania jednej z książek wykonanych w ramach konkursu – „Na straganie” J. Brzechwy.

Podczas apelu wręczono także nagrody laureatom IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Szczęście oczami dziecka” zorganizowanego przez świetlicę SP Nr 17 w Białymstoku. Główną nagrodę otrzymała Kinga Borecka, drugie miejsce – Ewa Zimnoch, wyróżnienia – Krystian Tarasiewicz i Agata Karpiesiuk.

Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt.: ,,Szczęście oczami dziecka”

27 listopada 2019

Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia w IV edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego pt.: ,,Szczęście oczami dziecka” zorganizowanego przez świetlicę przy Szkole Podstawowej Nr 17 w Białymstoku – październik 2019. Za prace plastyczne wykonane pod kierunkiem pani Renaty Górskiej uczniowie otrzymali:

Kinga Borecka – I Miejsce

Ewa Zimnoch - II Miejsce

Agata Karpiesiuk- Wyróżnienie

Krystian Tarasiewicz – Wyróżnienie

 

GRATULUJEMY:)

 

 

 

IX Podlaski Konkurs Informatyczny „Mistrz Komputera”

26 listopada 2019

26 listopad 2019 roku do naszej szkoły przybyła młodzież na IX Podlaski Konkurs Informatyczny „Mistrz Komputera”. W zmaganiach uczestniczyli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce, ze szkoły Podstawowej Nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku, ze Szkoły Podstawowej Nr 17 w Białymstoku oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 46 Specjalnej w Białymstoku.

Komisja konkursowa przyznała:

1 miejsce – Agnieszce Muciuś z SOSW w Sokółce,

2 miejsce – Michałowi Pacewiczowi z SP 46 Specjalnej w Białymstoku,

3 miejsce – Mateuszowi Gilewskiemu z SOSW w Sokółce,

4 miejsce – Oldze Pasierowskiej z SP 17 w Białymstoku,

5 miejsce – Bartoszowi Danilczukowi z SP 46 Specjalnej w Białymstoku,

6 miejsce – Dominice Krawczyk z SP 11 w Białymstoku.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za przybycie i sportową rywalizację, opiekunom za przygotowanie i doping młodzieży.

 

 

 

IX Podlaski Memoriał im. Waldemara Kikolskiego w Biegach Przełajowych

21 listopada 2019

W czwartek 21 listopada odbył się w SOSW Białystok przy ul. Antoniuk Fabryczny 40, IX Podlaski Memoriał im. Waldemara Kikolskiego w Biegach Przełajowych. Wystartowało w nim ok. 80 zawodników z 7 szkół i placówek z naszego województwa. Naszą szkołę reprezentowała jedna uczennica i siedmiu uczniów. Beata i Bartek wygrali swoje biegi zdobywając złote medale. Pozostali zawodnicy również uplasowali się w gronie medalistów.

Gratulujemy i już zapraszamy na następne zawody - tenis stołowy, w sobotę 7 grudnia.

 

 

 

Klasy IA, IB, IIIB, IVC i IVD w Centrum Zabaw Morza i Lądy

22 listopada 2019

Dnia 22 listopada 2019 r. klasy IA, IB, IIIB, IVC i IVD wybrały się do Centrum Zabaw Morza i Lądy. Skakaliśmy na dmuchańcach i pływaliśmy łódkami. Wszyscy bawili się świetnie. Na pewno jeszcze tam wrócimy.

 

 

 

Klasy IId i IVb w Centrum Zabaw MORZA LĄDY

21 listopada 2019

Klasy II d i IV b wspólnie odkrywały nieznane morza i lądy :) Wspólnej zabawie towarzyszyło dużo radości:)

 

 

 

„Służę – pomagam”

20 listopada 2019

Dzisiaj w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy cykl spotkań pt. „Służę – pomagam”. Gośćmi tego cyklu będą osoby, które poprzez swoją pracę pomagają innym. Dzisiaj mieliśmy okazję poznać pana Marka Chojnowskiego, który jest adwokatem. Pan Marek w ciekawy sposób opowiedział nam o różnych zawodach prawniczych oraz o swoim własnym. Dowiedzieliśmy się jak przebiega rozprawa sądowa, jaką rolę odgrywają poszczególne osoby w sądzie i przede wszystkim jak w jaki sposób adwokat pomaga swoim klientom. Pan Marek zaprezentował nam swoją togę, pokazał jak wyglądają akta i inne ważne dokumenty potrzebne adwokatowi oraz odpowiedział na pytania naszych uczniów :). Dziękujemy serdecznie za poświęcony nam czas.

 

 

 

Konkurs Plastyczny ,,Dla każdego dziecka – dzieciństwo”

20 listopada 2019

W tym roku przypada wyjątkowa 30. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych, po wielu latach, przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie prawo do życia, prawidłowego rozwoju i wykorzystania w pełni swego potencjału. Polska była inicjatorem powstania Konwencji, i to nasz kraj przedłożył na forum międzynarodowym jej pierwszą wersję. UNICEF, w ramach obchodów 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, zaprasza wszystkie samorządy miast do uczczenia tego szczególnego dnia. Białystok bardzo aktywnie włącza się w te obchody. Jednym z działań podjętych przez szkoły podstawowe naszego miasta jest konkurs plastyczny pod hasłem „Dla każdego dziecka dzieciństwo". Konkurs Plastyczny ,,Dla każdego dziecka – dzieciństwo” zorganizowany z okazji 30 rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka został rozstrzygnięty. Uczennica naszej szkoły Ewa Zimnoch za pracę plastyczna wykonaną pod kierunkiem pani Renaty Górskiej otrzymała WYRÓŻNIENIE

Gratulujemy.

Organizatorowi konkursu.

 

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada 2019

Z tej okazji w piątek 8 listopada w  naszej szkole odbył się uroczysty apel. Wydarzenie to rozpoczęło się  o godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę. Uroczyście  odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”. Później był czas na przypomnienie sobie historii naszego kraju w formie prezentacji multimedialnej i wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznych.

 

 

 

Konkurs Plastyczny "Polak Mały"

8 listopada 2019

Dnia 8 listopada 2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu pt. „Polak mały” zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. . Na konkurs wpłynęło 52 prace plastyczne. Wszystkie prace były ciekawe i pomysłowe, wykonane różnymi technikami plastycznymi. Jury wybrało 11 prac. Komisja konkursowa przy ocenianiu prac brała pod uwagę zgodność z tematem konkursu, pomysłowość, ogólne wrażenie estetyczne, oryginalność i samodzielność wykonania. Pozostali uczestnicy za udział w konkursie otrzymali nagrody pocieszenia. Nagrody i dyplomy zostały wręczone przez opiekunów SU podczas apelu z okazji obchodów Święta Niepodległości. Nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie zorganizowanej przez S U.

 

 

 

Ścieżka sensoryczna

październik 2019

Nasi uczniowie po raz kolejny mieli możliwość „spacerowania” ścieżką sensoryczną. To pewnego rodzaju tor przeszkód, podczas którego jest stymulowany zmysł dotyku.  Na początku nie było łatwo, bowiem trzeba było zdjąć buty, skarpetki i przejść ścieżką boso, co dla niektórych było dużym wyzwaniem. Po przełamaniu jednak pierwszych oporów pojawił się uśmiech na buzi i ustawiła się kolejka „ po jeszcze”. Z pewnością powtórzymy ten sensoryczny spacer nie jeden raz:)

 

 

 

Bitwa o Anglię

31 października 2019

31 października odbyło się w naszej szkole spotkanie przypominające, że w bieżącym roku obchodzimy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. 31 października to szczególna data, gdyż w tym dniu zakończyła się Bitwa o Anglię ( jedna z ważnych bitew II wojny światowej). Nasi uczniowie obejrzeli krótkie fragmenty filmu pt. „ Bitwa o Anglię”, obejrzeli ilustracje i zdjęcia z przebiegu bitwy, fotografie bohaterów, rozwiązali krzyżówkę i quiz na omawiany temat.

 

 

 

X Podlaski Konkurs Ekologiczny „Z ekologią za pan brat”

29 paźdźiernika 2019

29 października 2019r. w naszej szkole odbył się X Podlaski Konkurs Ekologiczny „Z ekologią za pan brat”. Startowało w nim 18 uczniów. Przyjechali do nas uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej w Siemiatyczach, Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Siemiatyczach, Szkoły Podstawowej Nr 11 w Białymstoku, Szkoły Podstawowej Nr 17 Specjalnej w Białymstoku, Szkoły Podstawowej Nr 46 Specjalnej w Białymstoku oraz Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Białymstoku.

Konkurs rozpoczął się od wygłoszenia przez prof. Mirosława Ratkiewicza prelekcji pt. „Czyste powietrze i woda wokół nas”. Pan profesor przypomniał nam dlaczego tak ważne jest czyste powietrze i woda, co je zanieczyszcza i co możemy zrobić żeby były czyste.

Potem przystąpiliśmy do rywalizacji. Zadania quizu były trudne, ale wszyscy uczestnicy dzielnie dawali radę i dobre odpowiedzi. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których powstały prace o czystej wodzie i czystym powietrzu. Po ekscytującej walce jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce zajął Krzysztof Kuleszyński

II miejsce – Krystian Sielewiński

III miejsce - Adrian Kalinowski.

Konkurs dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

 

Spotkanie z Panem Dzielnicowym

25 października 2019

W dniu 25 października odbyło się spotkanie pt. "Odpowiadam za swoje zachowanie i słowa". Aspirant Andrzej Nowik opowiedział o odpowiedzialności karnej za różne przewinienia oraz o trudach swojej pracy.

 

 

 

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

24 października 2019

24 października 2019 roku spotkaliśmy się na naszej Sali gimnastycznej po to, aby porozmawiać o ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym.

Spotkanie to zostało poprzedzone prezentacją medalu i nagród, które otrzymali w tym roku niektórzy nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz naszymi uroczystymi gratulacjami i oklaskami.

Natomiast żeby lepiej zrozumieć potrzebę misji, poprosiliśmy nasza panią Basię Siemionkowicz, aby opowiedziała nam o swoim rocznym pobycie na wolontariacie misyjnym w Zambii, w Afryce. Pani Basia bardzo zaciekawiła nas swoją barwną opowieścią, zdjęciami i przyniesionymi pamiątkami z Afryki. Jej przeżycia są niezwykłe. Teraz lepiej rozumiemy co oznacza słowo wolontariat, misja i misjonarz oraz to, że gdzieś tam są ludzie, którzy naprawdę czekają na naszą pomoc.

 

 

 

18 Urodziny Mateusza Żdanuka

20 października 2019

20.10.19r. Jeden za naszych uczniów, Mateusz Żdanuk, skończył 18 lat. Panie Mateuszu:) Wszystkiego najlepszego:) Cieszymy się, że tyle lat jesteśmy razem. Kolejnych, cudownych wspólnych lat:)

 

 

 

Spacer do parku

18 października 2019

18 października grupa Uczniów z naszej szkoły wybrała się do Parku Konstytucji 3 Maja, aby móc w pełni cieszyć się piękną złotą jesienią:) Podczas spaceru podziwialiśmy wielobarwne drzewa oraz wiewiórki :) Były też wesołe zabawy wśród szeleszczących liści:)

 

 

 

Wycieczki IVB do kina i teatru

3 i 17 października 2019

 IV b była w październiku w Teatrze Lalek. Tym razem obejrzeliśmy pełne uroku przedstawienie „Pan Brzuchatek”. W teatrze IV b była nie jeden raz, za to w kinie po raz pierwszy:)

 

 

 

 

Apel z okazji obchodów Dnia Papieskiego

17 października 2019

Jak co roku w październiku, staramy się pamiętać o św. Janie Pawle II. Przy wspólnym śpiewie pieśni wyrażaliśmy radość z tego, że był On naszym wielkim Rodakiem. Na przygotowanej prezentacji zobaczyliśmy najważniejsze fakty z życia Karola Wojtyły. Temat Dnia Papieskiego brzmiał: „Wstańcie, chodźmy!”. Odpowiadaliśmy wspólnie na pytanie, co oznaczają te powtórzone przez Papieża słowa Pana Jezusa i jak w tych czasach możemy je realizować. Wiemy już jak możemy naśladować naszego świętego w wypełnianiu wezwania do tego, aby wstać i robić dobre rzeczy. Mocno też dotarły do nas słowa Papieża, z przemówienia na Westerplatte, że jest to nasze zadanie i nie wolno nam tego zaniechać, nie wolno nam „zdezerterować”.

 

 

 

Nagrodzeni Nauczyciele

15 października 2019

15 października podczas gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył nagrody ponad 180 - ciu pracownikom oświaty, w tym 3 nauczycielom naszej szkoły. Pani Anna Prokopczuk i Pan Zdzisław Bach otrzymali Nagrody Prezydenta Miasta Białegostoku, a Panią Monikę Beatę Maksimiuk uhonorowano Nagrodą Nauczyciel Mądry Sercem. To nie wszystko - 4 dni wcześniej Pani Małgorzata Ciechanowicz odebrała Medal Komisji Edukacji Narodowej z rąk Ministra Edukacji Narodowej - Dariusza Piontkowskiego. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy:)

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019

W miniony piątek (11.10.2019) odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczna obejmowała występ Teatrzyku „Wierszalinek” - uczniowie przedstawili wiersze Hanny Niewiadomskiej „Sól i cukier” oraz „Mądra sowa z Chotomowa”. Oprócz tego mogliśmy obejrzeć występ podsumowujący Innowację Pedagogiczną „Poczytajmy razem” - uczniowie przedstawili „Łóżeczko”. Tekst wiersza był przełożony na symbole, dzięki czemu wszyscy uczniowie mogli lepiej zrozumieć przedstawienie. Inscenizacja włączała w aktywny udział również publiczność. Organizatorzy przygotowali mały quiz – uczniowie musieli rozpoznać swoich nauczycieli po zdjęciu samych oczu i trzeba przyznać, że poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie! Na koniec uczniowie z klasy IVC i VA zaśpiewali piosenkę dedykowaną swoim nauczycielom - „Tak bardzo się starałem” (kompozycja: Seweryn Krajewski, oryginalne wykonanie: Czerwone Gitary). Specjalnie na nasze potrzeby tekst sparafrazowała pani Jola Wasilewska. Tekst został również przełożony na symbole (program Boardmaker, Mayer-Johnson), dzięki czemu wszyscy mogli włączyć się do wspólnego śpiewania.

 

 

 

Audycja Muzyczna "Słoneczna Italia"

11 października 2019

Obchody Dnia Nauczyciela rozpoczęła audycja muzyczna "Słoneczna Italia" w wykonaniu zespołu Arte-Muza.

 

 

Centrum Zabaw Morza Lądy

10 października 2019

Wyjazd IV b do centrum zabaw Morza Lądy. Zabawa przednia: dmuchańce, baseny z wodą, łódki, pojazdy. Każdy znajdzie cos dla siebie. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca zabaw.

 

 

 

VII Podlaski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

10 października 2019

W deszczowy czwartek na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku, rozegrane zostały zawody lekkoatletyczne w ramach Olimpiad Specjalnych. Wśród 7-u drużyn, naszą sekcję "Kangurki" godnie reprezentowali: Jula, Ola, Maja, Agata, Adrian i Jacek. Mimo aury sportowych emocji nie zabrakło, posypały się również medale. Gratulujemy zawodnikom, dziękujemy trenerom.

 

 

 

Wycieczka na wyspę piratów

9 października 2019

9 października 2019 roku klasa VIII B zwiedzała wyspę piratów w Atrium Biała. Podziwialiśmy statek piracki i jego wyposażenie, wysłuchaliśmy historii o ukrytym skarbie oraz próbowaliśmy swych sił w "pirackim rzemiośle". Jednak najbardziej podobało nam się spotkanie z wielką papugą!

 

 

 

Europejski Dzień Języków Obcych

8 października 2019

W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole  Europejski Dzień Języków Obcych. Obchody miały charakter konkursu. W szranki stanęły klasy: V a, VII a, VII e, VIII g. Rywalizacja była zaciekła, a poziom bardzo wyrównany. Uczestnicy musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami  takimi jak: rozpoznawanie flag, stolic, hymnów, budowli czy potraw charakterystycznych dla poszczególnych państw. Musieli  rozpoznać zwrot " kocham Cię" w różnych językach. Usłyszeli również  piosenkę "Mam tę moc" oczywiści w różnych językach. Poprzez świętowanie Europejskiego Dnia Języków  udowodniliśmy, iż uczenie się języków innych narodów pomaga nam  wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe a przy okazji świetnie się bawić.

 

 

 

Światowy Dzień Kropki

1 października 2019

We wtorek obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Kropki.  Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do wspólnej zabawy. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnych korytarzach. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele przyszli w tym dniu ubrani w kropki. Każda klasa przygotowała kropkowe dzieło sztuki, które można było podziwiać na szkolnym korytarzu. Wspólnie oglądaliśmy  film „The Dot” opowiadający o historii Vashti oraz rozmawialiśmy na temat wiary we własne możliwości.  Była również kropkowa rewia mody i konkursy z kropką w tle, mogliśmy również obejrzeć wystawę z rzeczami w kropki.  Była to naprawdę wspaniała zabawa, a wszystko to za sprawą jednej małej kropki.

 

 

 

Warsztaty wykonywania papierowych torebek.

26 września 2019

26 września w ramach akcji " Sprzątanie świata" przebiegającego pod hasłem " Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy" odbyły się warsztaty wykonywania papierowych torebek. Dzieci samodzielnie lub z pomocą dorosłych wykonywały według wzoru papierowe torebki na odpady. Była też krótka pogadanka - rozmowa kierowana - na temat niszczycielskiego wpływu na środowisko toreb foliowych.

 

 

 

Sprzątanie Świata

26 września 2019

Klasy IA i IB uczestniczyły w akcji "Sprzątanie świata". Uczyły się też właściwego segregowania śmieci. Już wiedzą, że plastikowa butelka nie trafia do tego samego pojemnika co szkło lub ogryzki. Będą zawsze o tym pamiętać. 

 

 

 

Dzień Roweru

24 września 2019

24 września w naszej szkole odbyła się impreza szkolna „Dzień Roweru”. Od samego rana wszystkie klasy miały zajęcia sprawnościowe na torze przeszkód i w mini miasteczku ruchu drogowego, gdzie uczniowie doskonalili swoje umiejętności jazdy rowerem oraz utrwalali znajomość i praktyczne wykorzystanie znaków i przepisów ruchu drogowego. Wszystkie klasy uczestniczyły również w pokazie filmów o tematyce rowerowej. Do naszej szkoły przybyły dwie panie z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, st. sier. Marzena Hałoń oraz sier. Aneta Majchrzak,  które rozmawiały z dziećmi na temat bezpieczeństwa młodzieży w drodze do szkoły. O godzinie 13.00 cała społeczność naszej szkoły spotkała się na boisku szkolnym, gdzie odbyły się zmagania sprawnościowe uczniów między klasami oraz uczniów z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi! Tor przeszkód, okazało się, nie był zbyt wymagający i wszyscy bez problemów radzili sobie zarówno na rowerach z dwoma, jak i z trzema kołami. Na koniec wszystkie klasy otrzymały z rąk naszego gościa, st. sier. Wojciecha Nesteruka z II Komisariatu Policji w Białymstoku i Pani Dyrektor Jolanty Woińskiej okolicznościowe dyplomy.

Pogoda nam dopisała. Zabawa była wspaniała. Młodzież przypomniała i utrwaliła zasady bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem i pieszo, co z pewnością w przyszłości zaowocuje bezpieczeństwem naszych podopiecznych w drodze do szkoły. Zażyliśmy dużo ruchu na świeżym powietrzu i propagowaliśmy rower jako ekologiczny i zdrowy środek poruszania się po naszym mieście. Z pewnością spotkamy się na podobnej imprezie w przyszłym roku!

 

 

 

VIII Międzyszkolne Zawody Sportowe "Biegać Każdy Może"

24 września 2019

Wrzesień okazuje się być w tym roku miesiącem sportu w naszej szkole. Wtorek przyniósł kolejne sukcesy, a właściwie urocza reprezentacja szkoły, zdobywająca pierwsze miejsce i największy puchar zawodów. Impreza odbyła się w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Białymstoku. Oprócz konkurencji drużynowych rozegrane zostały także biegi indywidualne. Oto wyniki naszych zawodników:

Żaneta - złoty medal w biegu na 50 m

Paula - srebrny medal w biegu na 100 m

Kuba - złoty medal w biegu na 100 m

Fabian - srebrny medal w biegu na 200 m.

Cieszymy się ze zwycięstwa i pięknej sportowej postawy całej drużyny!

 

 

 

Wycieczka do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

23 września 2019

Uczniowie klasy VIIe byli na wycieczce w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej i wzięli udział w lekcji muzealnej „Od ziarenka do chleba”. Uczestnicy poznali rodzaje zbóż i ich tradycyjne uprawy oraz dowiedzieli się jak powstaje chleb. Następnie sami przygotowywali podpłomyki, które wszystkim bardzo smakowały.

 

 

 

XVI Podlaski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych

23 września 2019

Poniedziałek okazał się być dobrym dniem: pierwszy dzień jesieni, grzejące słońce i świetna postawa naszych uczniów w turnieju piłki nożnej. Zawody odbyły się na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 17 w Białymstoku i wzięły w nich udział 4 drużyny.

Kolejny puchar w murach naszej szkoły. Brawo Panowie!

 

 

 

Wyjazd IV b do Studium Wokalno- Aktorskiego

19 września 2019

Wyjazd IV b do Studium Wokalno- Aktorskiego na przedstawienie muzyczne „Akademia Jana Brzechwy”

 

 

 

V Międzyszkolne zawody sportowe "Atletyka dla każdego"

18 września 2019

We środę 18 września rozegrane zostały w naszej szkole piąte już, zawody sportowe „Atletyka dla każdego”. W osiemnastu konkurencjach biegowych, skocznościowych i rzutnych, w trzech grupach wiekowych, wystartowało prawie czterdzieści zawodniczek i zawodników z czterech białostockich szkół: SP 11, SP 17, Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych, oraz gospodarze – SP 46.

     W klasyfikacji medalowej najlepsza okazała się SP 17, drugie miejsce przypadło gospodarzom, trzecie SP 11, a czwarte ZPSW.

     Indywidualne wyniki naszych uczniów:

Aniela – trzy medale srebrne w biegu, skoku i rzucie,

Ewelina – medal brązowy w biegu,

Nikola – dwa brązowe medale w skoku i rzucie,

Szymon – dwa medale srebrne w skoku i rzucie,

Beata – trzy złote medale w biegu, skoku i rzucie,

Kuba – dwa srebrne medale w biegu i skoku,

Krystian – medal brązowy w biegu,

Daniel - medal złoty w rzucie i brązowy w skoku,

Julia – medal złoty w rzucie i srebrny w skoku,

Patryk C. – medal srebrny w rzucie,

Patryk B. – czwarte miejsce w biegu,

Andrzej – piąte miejsce w skoku.

     Gratulujemy udanych startów i wszystkich zapraszamy na następną taką imprezę, która odbędzie się w naszej w szkole na przełomie maja i czerwca 2020 roku!

 

 

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

17 września 2019

Dnia 17 września 2019 odbyły wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Skład Samorządu Uczniowskiego 2019/20

Przewodniczący - Krystian kl.VIII g

Zastępca przewodniczącego- Patryk  kl.VIII a

Członkowie - Julia kl. VIII a i Jakub kl.V a

 

Konferencja "Nauczycielu gdzie mieszkasz?"

11 września 2019

W ramach IX Tygodnia Wychowania zorganizowanego przez Wydział Katechetyczny Archidiecezji Białostockiej Pani pedagog Elżbieta Zin wraz z jednym z naszych uczniów uczestniczyła w konferencji „Nauczycielu gdzie mieszkasz?” objętej patronatem Prezydenta miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

 

 

 

Narodowe Czytanie

9 września 2019

Społeczność naszej szkoły uczestniczy w akcji Narodowe Czytanie - inicjatywy zapoczątkowanej przez obecną Parę Prezydencką. W poniedziałek grupa nauczycieli wspólnie przeczytała nowelę Bolesława Prusa "Antek". Pozycja choć niełatwa, w swoisty sposób zahipnotyzowała zebranych uczniów, a dotykane w niej tematy tj. rodzinne tragedie, zdobywanie wykształcenia, fachu, walka o lepszy byt, pierwsze miłosne uniesienia czy nieumiejętność rozpoznania talentu, okazały się mimo różnicy wieku wciąż żywe i uniwersalnie ważne.

 

 

 

XIX Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru

6 września 2019

6 września uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XIX  Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru. Wraz z mieszkańcami Białegostoku przeszliśmy ulicami miasta aby upamiętnić historię polskich obywateli wywiezionych na Wschód i uhonorować tych, którzy z zesłania nie wrócili.

 

Medale „Diligentiae – za pilność” 2019

2 września 2019

2 września 2019r. podczas miejskiej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 Monika Kazimierska absolwentka naszej szkoły oraz towarzyszący jej nauczyciel Pani Renata Górska otrzymali z rąk prezydenta Tadeusza Truskolaskiego medale „Diligentiae – za pilność”. Oprócz nich zostało wyróżnionych - 91 uczniów i 91 nauczycieli z białostockich szkół.

Serdecznie Gratulujemy:) Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest przez prezydenta Miasta Białegostoku co roku, a wręczane podczas uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego. Medale są symbolem etosu uczciwej i rzetelnej pracy, dążenia do zdobywania wiedzy i wszechstronnego rozwoju. Przyznane zostały po raz pierwszy w 2004 roku.

 

 

 

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

2 września 2019

Wakacje prócz tego, że są piękne i beztroskie, zawsze się kończą. A każdy koniec jest początkiem :). W tym wypadku NOWEGO ROKU SZKOLNEGO. Niech te najbliższe 10 miesięcy będzie wszystkim dobrym i szczęśliwym czasem wspólnej pracy

Szkoła Podstawowa Nr 46 Specjalna w Białymstoku  15-029 Białystok, ul. Słonimska 38    tel./faks 85 741 56 61 e-mail: sp46@um.bialystok.pl

                                                                      

                                                                            

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now