​O NAS

Dyrektor szkoły:

mgr Jolanta Woińska

Zastępca dyrektora:

mgr Małgorzata Dorota Uczkuronis

Organ prowadzący szkołę:

Gmina Białystok 

Charakter szkoły: publiczna

Rodzaj szkoły: specjalna

Godziny pracy
w roku szkolnym 2019/2020

 

Sekretariat:

PN, ŚR, PT

WT, CZW


Świetlica szkolna:

CODZIENNIE 6.30-16.45


Pedagog szkolny:
PN 9.00-16.00
WT 12.30-16.00

ŚR 11.00-15.00
CZW -
PT 9.00-16.00


Psycholog:
PN -

WT 8.00-11.30
ŚR.  12.15-15.15
CZW. 8.00-11.30


Pielęgniarka:
PN

ŚR
CZW
PT

 

Biblioteka szkolna:

CODZIENNIE
 

Szkoła położona jest w centrum miasta, z dogodnym dostępem do komunikacji miejskiej oraz bezpiecznym parkingiem dla rodziców i personelu.

Budynek przeszedł gruntowną modernizację, stanowi atrakcyjne i nowoczesne miejsce dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, z windą, funkcjonalnymi łazienkami, bezpieczną nawierzchnią. Systematycznie prowadzona jest wymiana mebli szkolnych

w klasach. Uczniowie mają możliwość korzystania z trzech dużych tablic multimedialnych z dostępem do internetu.

Szkoła posiada dobrze wyposażone pracownie: sztuki, obróbki drewna, gospodarstwa domowego, robót dziewiarskich oraz pracownie specjalistyczne: sala doświadczania świata, sala do stymulacji audio - psycho – lingwistycznej (Metoda Tomatisa), sala

do gimnastyki korekcyjnej i integracji sensorycznej, 2 pracownie komputerowe, biblioteka

z komputerową pracownią multimedialną, w których prowadzone są różnorodne zajęcia wspomagające rozwój wychowanków.

 

Teren wokół szkoły przeszedł rewitalizację. Bezpieczny plac zabaw przeznaczony jest

dla uczniów klas młodszych, a część fitnesowa zaspokaja potrzeby aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu przez uczniów starszych. Od roku szkolnego 2016/2017 szkoła szczyci się wspaniałym wielofunkcyjnym boiskiem oraz potrójną bieżnią i piaskownicą do skoku w dal.

 

W naszej szkole uczniowie mają możliwość korzystania ze smacznych i zdrowych posiłków przygotowywanych z najwyższą starannością w stołówce szkolne.

 

Uczniowie rodziców pracujących korzystają ze świetlicy szkolnej. Oprócz zapewnienia opieki, wychowawcy świetlicy oferują wiele ciekawych zajęć, konkursów i innych form spędzania czasu po zajęciach lekcyjnych.

 

Placówka posiada również dobrze wyposażoną bibliotekę dla uczniów i ich rodziców, chcących wspólnie rozwijać swoje zamiłowania czytelnicze.

 

Szkoła dba nie tylko o wychowanie i edukację swoich uczniów, ale przede wszystkim o ich społeczny rozwój i właściwe przygotowanie do funkcjonowania w dorosłości.

Realizując powyższe cele nauczyciele organizują liczne wyjścia poza szkołę np. do kina, teatru, opery, muzeów, a także do pizzerii, lodziarni, kręgielni, na strzelnicę i wielu innych miejsc użyteczności publicznej.

Dzięki zaradności nauczycieli i dobrej woli Dyrekcji, uczniowie mają sposobność poznawania Polski podczas licznych wycieczek. Podopieczni zwiedzili już m.in. Warszawę, Olsztyn, Augustów, Białowieżę, Hajnówkę, Tykocin, Supraśl i.in.

Od wielu lat uczniowie z grupą nauczycieli uczestniczą w wiosenno-letnich dwutygodniowych turnusach rehabilitacyjnych.

Dotychczasowe odbywały się m.in. w ośrodkach w Jarosławcu, Łazach, Darłówku.

Mocną stroną szkoły są niewątpliwie pikniki integracyjne dla całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów, rodziców i opiekunów z rodzinami. To tam wspólnie rozmawiamy, tańczymy, pieczemy kiełbaski, śmiejemy się i chcemy ze sobą być.

Szkoła Podstawowa Nr 46 Specjalna w Białymstoku  15-029 Białystok, ul. Słonimska 38    tel./faks 85 741 56 61 e-mail: sp46@um.bialystok.pl

                                                                      

                                                                            

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now